Jak działa ekran dotykowy

Jak działa ekran dotykowy?

Wyświetlacz dotykowy wcale nie jest wynalazkiem naszych czasów. Pierwszy powstał w latach 70 XX. wieku. Od tego czasu technologia rozwinęła się tak bardzo, że prawdopodobnie przerosła oczekiwania samego konstruktora…  Pytanie nasuwa się samo: co nas czeka za kolejnych 50 lat? Jasne, że jest raczej filozoficzne i bliżej mu do fantazji sci-fi, ale wyobraźnia podsuwa wiele scenariuszy…  Jednak dziś nie o przyszłości mowa. Zachęcamy Was do przeczytania tekstu o tym, jak działają ekrany dotykowe tu i teraz. 

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Wszyscy kochamy smartfony, ale każdy użytkownik, który pamięta pierwsze modele telefonów komórkowych tęskni za ich długo działającymi bateriami. Producenci wciąż starają się wydłużać pracę baterii w telefonie. Nie zapowiada się jednak na to, by w najbliższym czasie udało się smartfonom działać kilka dni bez przerwy. Mimo tego jest kilka sposobów, które pozwolą przedłużyć pracę baterii w telefonie komórkowym. 

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Są na tym świecie ludzie, którzy nie znają czasów „sprzed ekranu dotykowego”. Lata bez komputerów, tabletów, komórek i innych cudów techniki wydają im się prehistorią. Zaskakujące jest, że ekran dotykowy to stosunkowo świeży wynalazek. Kto na niego wpadł, czy dostał nagrodę Nobla za swój geniusz i jak to się stało, że dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do lektury! 

Telefon dla seniora

Telefon dla seniora – na co zwrócić uwagę?

Seniorzy coraz lepiej odnajdują się w świecie technologii. W związku z tym ich potrzeby dotyczące telefonów zmieniają się. Producenci komórek dostrzegają różne oczekiwania tej grupy odbiorców i starają się na nie odpowiedzieć. W efekcie dzisiejsza oferta telefonów komórkowych dla seniorów jest bogata i różnorodna.

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem?

Większości z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zalanie telefonu. Wystarczy, że wyślizgnie się z tylnej kieszeni czy wpadnie do kałuży podczas spaceru – sytuacji potencjalnego zagrożenia jest mnóstwo. Wbrew powszechnemu przekonaniu zalanie nie oznacza, że sprzęt trzeba będzie wymienić – szybka reakcja i ingerencja serwisu gsm prawdopodobnie wystarczy. Jeśli zachowasz się odpowiednio, ryzyko bezpowrotnego zniszczenia sprzętu radykalnie się zmniejszy.

Baterie w telefonach komórkowych

Baterie w telefonach komórkowych

Telefony komórkowe zagościły w naszym życiu i ciężko jest wyobrazić sobie bez nich swój dzień. Są niezbędne w pracy i podczas załatwiania codziennych obowiązków, ułatwiają kontakt z rodziną i przyjaciółmi, a także dzięki wielu aplikacjom dostarczają rozrywki i edukacji. Mózgiem telefonu jest bez wątpienia procesor, a sercem – akumulator. Co wiemy o bateriach w smartfonach?

Wpływ smartfonu na zdrowie i rozwój dziecka

Wpływ smartfonu na zdrowie i rozwój dziecka

Ekran to dla dziecka brama do zaczarowanego świata, gdzie wszystko wygląda ciekawiej, atrakcyjniej i po prostu inaczej niż w rzeczywistości. W tym może właśnie tkwić problem. Dane neurofizjologiczne zgromadzone podczas amerykańskich badań wskazują na wpływ użytkowania telefonów na kształtowanie prawidłowych reprezentacji umysłowych przedmiotów. Krótko mówiąc, w wyobraźni dziecka rzeczywisty kształt obiektów, wymienia się z treścią ekranu.

Co to znaczy sieć 5g 4g 3g

Co to znaczy sieć 5G / 4G / 3G?

Nowoczesne smartfony to niezwykle uniwersalne urządzenia elektroniczne, które łączą najważniejsze cechy aparatu fotograficznego, kamery oraz odtwarzacza muzyki i filmów. Co więcej, duża moc obliczeniowa umożliwia płynne rozgrywki w trybie online. Nikogo już nie dziwi płacenie smartfonem lub coraz bardziej popularne wideokonferencje. Tak duży rozwój tej branży zawdzięczamy nie tylko coraz wydajniejszym podzespołom elektronicznym, ale przede wszystkim rozwojowi sieci telekomunikacyjnych. Czym różnią się od siebie poszczególne generacje?

Najpopularniejsze usterki w telefonach Samsung

Najpopularniejsze usterki w smartfonach Samsung

Wszyscy użytkownicy smartfonów to znają – uszkodzony wyświetlacz, nieskuteczne ładowanie, „zawieszanie się” telefonu, czy jego niska wydajność. I dotyczy to praktycznie telefonów wszystkich marek. Wśród użytkowników tego sprzętu bardzo duży uznaniem cieszą się te modele, które oferowane są przez markę Samsung. Występujące w nich usterki w wielu przypadkach da się bardzo łatwo naprawić, nawet samodzielnie. Są jednak i takie sytuacje, w których serwis Samsung staje się po prostu koniecznością.

Jak światło ekranu wpływa na nasz sen

Jak światło ekranu wpływa na nasz sen?

Wielu z nas cierpi na bezsenność. Mało kto jednak zastanawia się, czy nie jest ona spowodowana wpatrywaniem się przed snem w wyświetlacz telefonu lub komputera. Tłumaczymy jak ekran wpływa na nasz sen oraz odpowiadamy na pytanie, czy wymiana szybki w telefonie wykonana przez serwis GSM jest dobrym pomysłem na zniwelowanie szkodliwości wyświetlacza.

Ranking smartfonów 2019 – najchętniej kupowane marki

Współczesne smartfony w niczym nie przypominają pierwszych telefonów komórkowych, które możemy pamiętać z początków XXI wieku. Obecnie smartfony pełnią mnóstwo różnych funkcji, niejednokrotnie z powodzeniem zastępując nam aparat, tablet, a nawet komputer. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych technologii o atrakcyjnym dla użytkownika designie.

Usterki i awarie iPhone: poradnik od iPhone 5 do 11 Pro Max

W oczekiwaniu na przesuwającą się premierę iPhone 12, która ma odbyć się w październiku 2020 roku, zadbaj o swój dotychczasowy smartfon i regularnie go serwisuj. Nie jesteś sam. Aż 26% telefonów od Apple psuje się w ciągu pierwszych dwóch lat od zakupu, więc Twoje szanse na wizytę w serwisie telefonów są bardzo wysokie. Wciąż jednak iPhone’y to jedne z najbardziej prestiżowych smartfonów na rynku, a ich sprzedaż w Polsce stale rośnie. Jeśli jesteś fanem marki Steve’a Jobsa, tak łatwo nie odpuścisz. Z pewnością nie chcesz już wrócić do Androida i żadne naprawy telefonu Cię nie zniechęcą. Chcesz wiedzieć, jakie są najpopularniejsze usterki iPhone’ów w poszczególnych modelach?

SERWIS z dojazdem do KLIENTA

Świadczymy dla Was usługi serwisowe z dojazdem do klienta
na terenie całego Krakowa i okolic!

Po każdym serwisie dezynfekujemy telefon sterylizatorem UV.

Zadzwoń do nas i zapytaj o bezpłatna wycenę i odbiór urządzenia

Scroll to Top