Błędy podczas użytkowania smartfona

15 błędów popełnianych podczas użytkowania smartfona

Podobno korzystanie ze smartfona jest dziecinnie proste… ale czy na pewno? Jesteśmy pewni, że popełniasz przynajmniej kilka błędów z poniższego zestawienia! Zacznijmy od kwestii technicznych.  Nieaktualizowanie systemu  Komu to potrzebne, na co…? Właśnie bardzo potrzebne! System operacyjny smartfonów jest stale ulepszany. Jego twórcy wprowadzają poprawki, dzięki którym lepiej i bezpieczniej można korzystać z telefonu.  Jeśli zastanawiasz się dlaczego Twój telefon zawiesza się, dlaczego nie możesz ściągnąć niektórych aplikacji i dlaczego nawet prosta czynność trwa na nim wieki, to koniecznie sprawdź aktualność systemu operacyjnego.  Nieaktualizowanie aplikacji Tak samo jak system, tak i aplikacje trzeba aktualizować. Dzięki temu masz gwarancję bezpiecznego korzystania z nich. Poza tym bez aktualizacji aplikacji, nie będziesz mógł cieszyć się ich pełną funkcjonalnością, co na pewno wpłynie na Twój komfort użytkowania.  Kwestie techniczne użytkowania telefonu mamy omówione. Teraz przejdźmy do błędów, które zagrażają bezpieczeństwu Twoich danych.  Pobieranie nieautoryzowanych aplikacji  Nie każda aplikacja jest bezpieczna. Zanim pobierzesz fajnie wyglądającą, ale mało znaną apkę, poczytaj o niej opinie. Warto też rozważnie dawać zgody na dostępy i przetwarzanie informacji aplikacjom. Bądź czujny. Oszuści internetowi żerują na naiwniakach!  Zapominanie o oprogramowaniu antywirusowym Warto zainstalować na telefonie oprogramowanie antywirusowe. Wcale nie musi być ono płatne – na rynku dostępne są dobre, darmowe alternatywy. Tego typu …

15 błędów popełnianych podczas użytkowania smartfona Czytam »

Historia telefonów Iphone

Historia telefonów IPhone

Pierwszy iPhone był rewolucją na rynku. Od tego modelu zaczęła się historia telefonów, którą do dziś piszemy. Trudno jednak omawiać historię IPhone’a i Apple Inc bez przywołania sylwetki jednego z najsłynniejszych wizjonerów naszych czasów. Oczywiście wiecie o kim mowa, prawda?

12 wakacyjnych aplikacji na telefon z Androidem

12 wakacyjnych aplikacji na telefon z Adroidem

Wchodząc do Sklepu Play można zwariować od panującego w nim nadmiaru. Ilość dostępnych aplikacji jest wręcz przytłaczająca. Ich różnorodność i oryginalność wielu jest godna podziwu. Czy wszystkie są nam potrzebne? Prawdopodobnie nie. Czy wszystkie są wartościowe? Na pewno nie. Czy wszystkie są bezpieczne? Nie, z całą pewnością istnieje sporo aplikacji-troli. 

Telefony ze składanym ekranem - składane smartfony

Telefony ze składanym ekranem – składane smartfony

Czy składany smartfon jest przyszłością, czy tylko chwilową modą? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Z całą pewnością rynek telefonów komórkowych rozwija się, a stosowane rozwiązania są coraz ciekawsze. 

Czysta szybka w telefonie smartfonie

Czysta szybka w telefonie – jak radzić sobie z brudnym ekranem?

W dobie pandemii wszyscy staliśmy się bardziej wyczuleni na szeroko rozumianą czystość i dbanie o higienę. Zważamy na to czego dotykamy, staramy się otwierać drzwi łokciem i często myjemy ręce. Ale czy wiesz, że jedno z największych skupisk bakterii i wirusów w Twojej okolicy, to… Twój telefon? 

Jak działa ekran dotykowy

Jak działa ekran dotykowy?

Wyświetlacz dotykowy wcale nie jest wynalazkiem naszych czasów. Pierwszy powstał w latach 70 XX. wieku. Od tego czasu technologia rozwinęła się tak bardzo, że prawdopodobnie przerosła oczekiwania samego konstruktora…  Pytanie nasuwa się samo: co nas czeka za kolejnych 50 lat? Jasne, że jest raczej filozoficzne i bliżej mu do fantazji sci-fi, ale wyobraźnia podsuwa wiele scenariuszy…  Jednak dziś nie o przyszłości mowa. Zachęcamy Was do przeczytania tekstu o tym, jak działają ekrany dotykowe tu i teraz. 

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Wszyscy kochamy smartfony, ale każdy użytkownik, który pamięta pierwsze modele telefonów komórkowych tęskni za ich długo działającymi bateriami. Producenci wciąż starają się wydłużać pracę baterii w telefonie. Nie zapowiada się jednak na to, by w najbliższym czasie udało się smartfonom działać kilka dni bez przerwy. Mimo tego jest kilka sposobów, które pozwolą przedłużyć pracę baterii w telefonie komórkowym. 

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Są na tym świecie ludzie, którzy nie znają czasów „sprzed ekranu dotykowego”. Lata bez komputerów, tabletów, komórek i innych cudów techniki wydają im się prehistorią. Zaskakujące jest, że ekran dotykowy to stosunkowo świeży wynalazek. Kto na niego wpadł, czy dostał nagrodę Nobla za swój geniusz i jak to się stało, że dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do lektury! 

Telefon dla seniora

Telefon dla seniora – na co zwrócić uwagę?

Seniorzy coraz lepiej odnajdują się w świecie technologii. W związku z tym ich potrzeby dotyczące telefonów zmieniają się. Producenci komórek dostrzegają różne oczekiwania tej grupy odbiorców i starają się na nie odpowiedzieć. W efekcie dzisiejsza oferta telefonów komórkowych dla seniorów jest bogata i różnorodna.

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem?

Większości z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zalanie telefonu. Wystarczy, że wyślizgnie się z tylnej kieszeni czy wpadnie do kałuży podczas spaceru – sytuacji potencjalnego zagrożenia jest mnóstwo. Wbrew powszechnemu przekonaniu zalanie nie oznacza, że sprzęt trzeba będzie wymienić – szybka reakcja i ingerencja serwisu gsm prawdopodobnie wystarczy. Jeśli zachowasz się odpowiednio, ryzyko bezpowrotnego zniszczenia sprzętu radykalnie się zmniejszy.

Baterie w telefonach komórkowych

Baterie w telefonach komórkowych

Telefony komórkowe zagościły w naszym życiu i ciężko jest wyobrazić sobie bez nich swój dzień. Są niezbędne w pracy i podczas załatwiania codziennych obowiązków, ułatwiają kontakt z rodziną i przyjaciółmi, a także dzięki wielu aplikacjom dostarczają rozrywki i edukacji. Mózgiem telefonu jest bez wątpienia procesor, a sercem – akumulator. Co wiemy o bateriach w smartfonach?

SERWIS z dojazdem do KLIENTA

Świadczymy dla Was usługi serwisowe z dojazdem do klienta
na terenie całego Krakowa i okolic!

Po każdym serwisie dezynfekujemy telefon sterylizatorem UV.

Zadzwoń do nas i zapytaj o bezpłatna wycenę i odbiór urządzenia

Scroll to Top