Historia telefonów Iphone

Historia telefonów IPhone

Pierwszy iPhone był rewolucją na rynku. Od tego modelu zaczęła się historia telefonów, którą do dziś piszemy. Trudno jednak omawiać historię IPhone’a i Apple Inc bez przywołania sylwetki jednego z najsłynniejszych wizjonerów naszych czasów. Oczywiście wiecie o kim mowa, prawda?

12 wakacyjnych aplikacji na telefon z Androidem

12 wakacyjnych aplikacji na telefon z Adroidem

Wchodząc do Sklepu Play można zwariować od panującego w nim nadmiaru. Ilość dostępnych aplikacji jest wręcz przytłaczająca. Ich różnorodność i oryginalność wielu jest godna podziwu. Czy wszystkie są nam potrzebne? Prawdopodobnie nie. Czy wszystkie są wartościowe? Na pewno nie. Czy wszystkie są bezpieczne? Nie, z całą pewnością istnieje sporo aplikacji-troli. 

Telefony ze składanym ekranem - składane smartfony

Telefony ze składanym ekranem – składane smartfony

Czy składany smartfon jest przyszłością, czy tylko chwilową modą? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Z całą pewnością rynek telefonów komórkowych rozwija się, a stosowane rozwiązania są coraz ciekawsze. 

Czysta szybka w telefonie smartfonie

Czysta szybka w telefonie – jak radzić sobie z brudnym ekranem?

W dobie pandemii wszyscy staliśmy się bardziej wyczuleni na szeroko rozumianą czystość i dbanie o higienę. Zważamy na to czego dotykamy, staramy się otwierać drzwi łokciem i często myjemy ręce. Ale czy wiesz, że jedno z największych skupisk bakterii i wirusów w Twojej okolicy, to… Twój telefon? 

Jak działa ekran dotykowy

Jak działa ekran dotykowy?

Wyświetlacz dotykowy wcale nie jest wynalazkiem naszych czasów. Pierwszy powstał w latach 70 XX. wieku. Od tego czasu technologia rozwinęła się tak bardzo, że prawdopodobnie przerosła oczekiwania samego konstruktora…  Pytanie nasuwa się samo: co nas czeka za kolejnych 50 lat? Jasne, że jest raczej filozoficzne i bliżej mu do fantazji sci-fi, ale wyobraźnia podsuwa wiele scenariuszy…  Jednak dziś nie o przyszłości mowa. Zachęcamy Was do przeczytania tekstu o tym, jak działają ekrany dotykowe tu i teraz. 

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Sposoby na wydłużenie pracy baterii w telefonie

Wszyscy kochamy smartfony, ale każdy użytkownik, który pamięta pierwsze modele telefonów komórkowych tęskni za ich długo działającymi bateriami. Producenci wciąż starają się wydłużać pracę baterii w telefonie. Nie zapowiada się jednak na to, by w najbliższym czasie udało się smartfonom działać kilka dni bez przerwy. Mimo tego jest kilka sposobów, które pozwolą przedłużyć pracę baterii w telefonie komórkowym. 

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Wynalezienie i rozwój ekranu dotykowego

Są na tym świecie ludzie, którzy nie znają czasów „sprzed ekranu dotykowego”. Lata bez komputerów, tabletów, komórek i innych cudów techniki wydają im się prehistorią. Zaskakujące jest, że ekran dotykowy to stosunkowo świeży wynalazek. Kto na niego wpadł, czy dostał nagrodę Nobla za swój geniusz i jak to się stało, że dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – zapraszamy do lektury! 

Telefon dla seniora

Telefon dla seniora – na co zwrócić uwagę?

Seniorzy coraz lepiej odnajdują się w świecie technologii. W związku z tym ich potrzeby dotyczące telefonów zmieniają się. Producenci komórek dostrzegają różne oczekiwania tej grupy odbiorców i starają się na nie odpowiedzieć. W efekcie dzisiejsza oferta telefonów komórkowych dla seniorów jest bogata i różnorodna.

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem

Jak poradzić sobie z zalanym telefonem?

Większości z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zalanie telefonu. Wystarczy, że wyślizgnie się z tylnej kieszeni czy wpadnie do kałuży podczas spaceru – sytuacji potencjalnego zagrożenia jest mnóstwo. Wbrew powszechnemu przekonaniu zalanie nie oznacza, że sprzęt trzeba będzie wymienić – szybka reakcja i ingerencja serwisu gsm prawdopodobnie wystarczy. Jeśli zachowasz się odpowiednio, ryzyko bezpowrotnego zniszczenia sprzętu radykalnie się zmniejszy.

Baterie w telefonach komórkowych

Baterie w telefonach komórkowych

Telefony komórkowe zagościły w naszym życiu i ciężko jest wyobrazić sobie bez nich swój dzień. Są niezbędne w pracy i podczas załatwiania codziennych obowiązków, ułatwiają kontakt z rodziną i przyjaciółmi, a także dzięki wielu aplikacjom dostarczają rozrywki i edukacji. Mózgiem telefonu jest bez wątpienia procesor, a sercem – akumulator. Co wiemy o bateriach w smartfonach?

SERWIS z dojazdem do KLIENTA

Świadczymy dla Was usługi serwisowe z dojazdem do klienta
na terenie całego Krakowa i okolic!

Po każdym serwisie dezynfekujemy telefon sterylizatorem UV.

Zadzwoń do nas i zapytaj o bezpłatna wycenę i odbiór urządzenia

Scroll to Top