Współczesne smartfony w niczym nie przypominają pierwszych telefonów komórkowych, które możemy pamiętać z początków XXI wieku. Obecnie smartfony pełnią mnóstwo różnych funkcji, niejednokrotnie z powodzeniem zastępując nam aparat, tablet, a nawet komputer. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych technologii o atrakcyjnym dla użytkownika designie.

Ceny flagowców rosną, a mimo to wciąż mnóstwo osób ustawia się w sklepowych kolejkach po ich zakup. Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że sprzedaż telefonów znacznie spadła w stosunku do poprzedniego roku. W Chinach odnotowano spadek rzędu 38% względem zeszłego roku.

Gospodarka chińska powoli podnosi się z kryzysu, jednak rynek europejski dopiero będzie się odmrażał. Jeśli planujesz zakup nowego telefonu, warto dobrze ten zakup przemyśleć. W bieżącej sytuacji lepszym wyjściem może okazać się zwykła naprawa starego smartfona. Jeśli jednak wciąż planujesz zakup nowego telefonu, poznaj najchętniej wybierane marki smartfonów w 2019 roku.

W minionym roku sprzedano około 1,4 mld smartfonów. 3 niezależne od siebie firmy analityczne, przedstawiły dokładne wyniki sprzedaży, które mogą nieco dziwić wielbicieli urządzeń z jabłuszkiem. Poznajmy je bliżej!

Złoto dla Samsunga

Samsung w zestawieniu najchętniej kupowanych urządzeń w 2019 roku zajął zaszczytne pierwsze miejsce. Jego udział w rynku światowym wzrósł z 19 do 20%. A wszystko za sprawą ogromnej liczby sprzedanych urządzeń (296,5 mld smartfonów).

Wśród nich użytkownicy najczęściej wybierali modele budżetowe, oferujące wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Mowa oczywiście o telefonach z linii A. Samsung Galaxy A20e to jeden z najtańszych modeli wyposażonych dodatkowo w obiektyw szerokokątny w aparacie.

Ciekawym rozwiązaniem w gamie producenta jest również model A50, który przyciąga potrójnym aparatem, pojemną baterią, wyświetlaczem super AMOLED oraz atrakcyjnymi podzespołami. Dodatkowo jest to jeden z najtańszych telefonów, w których zastosowano optyczny skaner odcisku palca.

Dla wielbicieli innowacyjnych rozwiązań w dobrej cenie producent przygotował model A80, który spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród konsumentów. Trudno się temu dziwić, bo konstrukcja bez ramkowa i obracany aparat główny odróżniają go od innych smartfonów z tej serii. Szczególnie wielbiciele wykonywania selfie pokochali ten telefon za wysoką jakość zdjęć, którą uzyskujemy dzięki obróceniu tylnego aparatu.

Samsung jednak wciąż przyciąga do siebie również flagowcami z lini S i Note. Pomimo wysokich cen, oferują one bardzo dobrej jakości podzespoły, które cenią sobie użytkownicy. Zwłaszcza ci, którzy wykorzystują je do zdalnego prowadzenia biznesu.

W przypadku zakupu tych telefonów warto jednak pamiętać o zakupie dodatkowego ubezpieczenia, gdyż zakrzywione ekrany są bardziej narażone na uszkodzenia. Wymiana ekranu w Samsungu w takim przypadku nie będzie generować dodatkowych kosztów. Warto o tym pamiętać również ze względu na fakt, że w niektórych przypadkach wyświetlacze Super AMOLED, w które zostały wyposażone flagowce Samsunga, ulegają przepaleniu. W tej sytuacji regeneracja wyświetlacza w telefonie jest najlepszym rozwiązaniem. Fakt, czy producent uzna uszkodzenie za kwalifikujące się do naprawy w ramach serwisu GSM wynikającego z gwarancji, czy koszt usługi trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni, zależy tak naprawdę od konkretnego przypadku.

Chiński gigant coraz bardziej popularny

Huawei, bo o nim mowa, w ostatnich latach zyskuje na popularności. Konkurencyjne ceny, które idą w parze ze świetnymi parametrami, są dla użytkowników smartfonów niezwykle atrakcyjne. Obecnie udział chińskiego giganta w rynku telefonów na świecie wynosi już 16%. W Polsce jest to  nawet około 35%.

Do najpopularniejszych modeli należą w tym przypadku flagowce producenta: P30 Pro i nowszy model P40 Pro. Zachwycają one przede wszystkim znakomitymi aparatami, które robią wysokiej jakości zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu.

Huawei P40 Pro został wyposażony w aparat Ultra Vision Leica Camera. Jest to największy na świecie sensor, który łączy  50Mpix Ultra Vision aparatu głównego, 40Mpix w aparacie Cine, aparat SuperSensing SuperZoom 12Mpix z teleobiektywem, a także aparat 3D, który ma za zadanie mierzyć głębię ostrości. Świetny aparat w połączeniu ze znakomitym procesorem i sporą ilością pamięci RAM jest prawdziwą gratką dla wielbicieli technologicznych nowinek.

Można jednak spotkać się z opiniami o mało wytrzymałych wyświetlaczach w telefonach marki Huawei. Powinniśmy zatem wyposażyć się w dobrej jakości szkło hartowane. W innym przypadku wymiana wyświetlacza w Huawei może być nieunikniona. Mówiąc o wadach tych smartfonów, warto wspomnieć również o wyginaniu obudowy niektórych urządzeń z oferty producenta, która może prowadzić do odklejania ekranu, a w efekcie do skorzystania z serwisu telefonów. Na ten moment nie można jednak z całą pewnością stwierdzić czy jest to wada produkcyjna, czy efekt nieprawidłowego użytkowania urządzenia.

W ofercie Huawei każdy znajdzie coś dla siebie. Poza fantastycznymi flagowcami producent oferuje szeroki wybór modeli ze średniej półki. Ich ceny są atrakcyjne, a designem nie odbiegają od droższych konkurentów, użytkownicy często więc po nie sięgają. Niższa cena wiąże się jednak z niższymi parametrami.

Jednak osoby, które nie potrzebują aparatów robiących zdjęcia o jakości lustrzanek, czy procesorów lepszych niż w niejednym laptopie, będą z nich zadowolone. Jednym z częściej wybieranych modeli z niższej półki cenowej od tego producenta jest Y5, który w atrakcyjnej cenie oferuje niezłe parametry z czterordzeniowym procesorem.

Trzecie miejsce dla Apple’a

Mimo tego, że Samsung i Huawei cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników, amerykański producent wciąż sprzedaje ogromną liczbę urządzeń. Co prawda Apple sprzedał w 2019 roku o 7% telefonów mniej niż w 2018 roku, jednak wciąż pozostawia daleko w tyle kolejnych rywali takich jak Xiaomi. Jeśli jednak tendencja spadkowa się utrzyma w kolejnych latach, sytuacja może się zmienić, co spowoduje zakończenie ery iPhonów.

Wśród miłośników urządzeń z jabłuszkiem najbardziej popularne są oczywiście najnowsze modele: iPhone 11, X i Xs. Ich cena może przytłaczać, a parametry podzespołów nie wydają się imponujące, jednak w połączeniu z systemem operacyjny iOS funkcjonują bez zarzutu.

Użytkownicy iPhonów cenią je za możliwość łatwego połączenia z innymi urządzeniami marki: Macbookami czy iPadami. Dodatkowo serwis Apple iPhone oferuje wsparcie techniczne w przypadku problemów systemowych, nawet przez 7 lat po zaprzestaniu ich produkcji.

Apple w odróżnieniu od innych producentów oferuje również dostęp do własnych, wbudowanych aplikacji, takich jak FaceTime, do których nie mają dostępu użytkownicy urządzeń działających na Androidzie. Osoby, które nie chcą wydawać kroci na najnowsze technologie, chętnie sięgają po modele starsze, takie jak iPhone 7, które oferują skuteczne rozwiązania w przystępnej cenie.

Iphony mają jednak także swoje wady. Trudności związane z podłączeniem pamięci zewnętrznej, czy rzadko wprowadzane aktualizacje systemowe mogą przeszkadzać. Natomiast wciąż nie są to problemy na tyle uciążliwe, żeby użytkownicy iPhonów zdecydowali się przesiąść na Androida. W przypadku uszkodzenia szybki może być konieczna regeneracja wyświetlacza w iPhone. W wielu miejscach koszt takiej usługi jest niezwykle wysoki. U nas serwis GSM urządzeń marki Apple, a także innych firm przeprowadzisz w dobrej cenie, a jakość tej usługi pozostanie na najwyższym poziomie.

Źródła:

  • https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/sprzedaz-smartfonow-na-swiecie-spadla-o-37-milionow-przez-koronawirusa
  • https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/sprzedaz-smartfonow-na-swiecie-spadek-z-powodu-koronawirusa/tzljkx1
  • https://support.apple.com/pl-pl/HT201624
  • https://funnycase.pl/nowosci-swiata-gsm/2019/08/16/najchetniej-kupowane-smartfony-w-2019-roku/
  • https://www.skapiec.pl/cat/200-telefony-komorkowe/ranking.html
  • https://www.neonet.pl/smartfony/huawei-y5-2018-czarny.html?___store=neonet&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
  • https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/samsung-najwiekszym-sprzedawca-smartfonow-w-2019-roku-huawei-lepszy-niz-apple-dlaczego-sprzedaz-smartfonow-na-swiecie-w-2019-roku
  • https://www.gsmmaniak.pl/986346/co-najbardziej-przeszkadza-nam-w-iphoneach/
  • https://czyuzna.pl/poradnik/wygiety-telefon-huawei-reklamacja-i-co-dalej/

SERWIS z dojazdem do KLIENTA

Świadczymy dla Was usługi serwisowe z dojazdem do klienta
na terenie całego Krakowa i okolic!

Po każdym serwisie dezynfekujemy telefon sterylizatorem UV.

Zadzwoń do nas i zapytaj o bezpłatna wycenę i odbiór urządzenia

Scroll to Top